Wszystko o otrzymaniu kredytu hipotecznego dla zadłużonych w instytucji pozabankowej

Własne mieszkanie jest marzeniem wielu Polaków. Jednak koszty zakupu nieruchomości w większości przypadków znacznie przekraczają możliwości zarobkowe i oszczędnościowe, dlatego najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu hipotecznego. Do tej pory jedynym źródłem pieniędzy na mieszkanie były banki, jednak obecnie na rynku finansowym taki produkt finansowy posiadają również firmy pożyczkowe.

Kredyt hipoteczny w banku nie dla zadłużonych

Każdy, kto choć raz wnioskował o kredyt hipoteczny w banku doskonale wie, jak trudny to proces. Ilość formalności oraz rygorystyczne kryteria sprawiają, że wiele osób otrzymuje odmowę. Banki bowiem wymagają bardzo dobrej zdolności i historii kredytowej. Mimo tego, według raportu Polska bankowość w liczbach na koniec 2018 roku banki przeznaczyły na kredyty hipoteczne 13,6 mld złotych, czyli o 3 mld więcej niż w roku poprzednim. Zbyt niskie dochody, umowa na czas określony, czy posiadanie innych zobowiązań mogą mieć negatywny wpływ na decyzję banku. Zadłużenie, czyli posiadanie kilku mniejszych kredytów, telefon w abonamencie czy telewizor na raty sprawiają, że zdolność kredytobiorcy maleje i jest niewystarczająca na zakup własnej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny dla zadłużonych w firmie pożyczkowej

Instytucje finansowe znane są z łagodniejszych wymagań stawianych przed zainteresowanymi zobowiązaniami. Jednak kredyt hipoteczny jest produktem długoterminowym, na bardzo dużą sumę, dlatego w jego przypadku instytucje finansowe mają większe wymogi niż w przypadku innych produktów finansowych. Mimo tego że większość firm pożyczkowych nie sprawdza baz, konieczne jest:

  • posiadanie dochodów w odpowiedniej wysokości

  • dobra sytuacja finansowa umożliwiająca spłatę wszystkich zadłużeń wobec wierzycieli

  • odpowiedni wiek (im wnioskujący starszy, tym krótszy będzie okres kredytowania)

  • posiadanie poręczyciela, który nie tylko poświadczy o solidności wnioskującego, ale w przypadku jej braku przejmie odpowiedzialność za zobowiązanie.

You may also like...