Pożyczka dla zadłużonych od 18 lat – jak wziąć pożyczkę i wyjść z długów?

Młody wiek połączony z łatwym dostępem do pożyczek dla zadłużonych od 18 lat pozabankowych często kończy się problemami finansowymi. Nieumiejętne oszacowanie swoich możliwości oraz brak stałych dochodów to najczęstsze przyczyny powstania zadłużeń. Osoby, które ukończyły 18 lat i bardzo szybko nabawiły się problemów związanych z zadłużeniem mają jednak szansę wyjść z tej trudnej sytuacji.

Konsolidacja czy pożyczka dla zadłużonych od 18 lat?

Kredyt konsolidacyjny jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala „sprzedać” wszystkie zobowiązania instytucji finansowej w zamian za płacenie jednej, mniejszej raty. W przypadku osób, które posiadają zbyt dużą ilość zobowiązań, a comiesięczne raty są wyższe niż posiadane dochody, konsolidacja jest wyjściem z sytuacji. Niestety w przypadku osób zadłużonych na większą skalę, instytucje finansowe odmawiają udzielenia konsolidacji.

Pożyczka dla zadłużonych od 18 lat to jeden z produktów finansowych oferowanych teraz szeroko w instytucjach pozabankowych. Długoterminowe zobowiązanie będzie świetną alternatywą dla kredytu konsolidacyjnego – pozwoli spłacić bieżące zaległości i regulować każdego miesiąca niższą ratę.

Jak otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?

Oświadczenie o dochodach wymagane w przypadku chwilówek nie będzie wystarczające dla zobowiązania długoterminowego. Instytucje finansowe wymagają w takich sytuacjach posiadania poręczyciela. To doskonałe zabezpieczenie dla nich. Liczba dłużników rośnie z roku na rok. Według raportu przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej na koniec 2018 roku ilość osób zadłużonych była o niemal 100 000 wyższa w stosunku do roku poprzedniego.Pożyczka z poręczycielem ma zminimalizować ryzyko strat, jeśli okazałoby się, że pożyczkobiorca jest niesolidny. Aby uzyskać pożyczkę dla zadłużonych z żyrantem należy:

  • złożyć wniosek na stronie internetowej, wskazując dane swoje i poręczyciela

  • potwierdzić tożsamość przelewem weryfikacyjnym

  • poczekać na kontakt telefoniczny ze strony firmy pożyczkowej

  • odebrać pieniądze, jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.

You may also like...