Kto otrzyma kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej?

Firmy pożyczkowe oferujące kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej i pożyczki mają mniej rygorystyczne wymagania niż banki, dlatego zyskują coraz większe zainteresowanie konsumentów. Nie oznacza to jednak, że przyznają zobowiązania każdemu, kto tylko prześle formularz. Instytucje pozabankowe również posiadają system działania, który jednocześnie zabezpiecza firmę przed ryzykiem i pozwala pożyczkobiorcy uzyskać potrzebną kwotę, mimo wcześniejszych problemów ze spłatą.

Wiedza Polaków o definicjach finansowych

Jarosław Ryba, prezes zarządu Związek Firm Pożyczkowych w raporcie Pożyczki w internecie przeprowadzonym przez TNS Polska wskazuje, że „wiedza finansowa Polaków jest na dramatycznym poziomie”. Spośród badanych aż 14 proc. nie wiedziało, czym jest zdolność kredytowa klienta, 24 proc. czym jest historia kredytowa klienta i niewyobrażalna liczba 78 proc. czym jest RRSO.1 W dobie internetu i łatwego dostępu do produktów finansowych znajomość tych pojęć jest niezbędna do umiejętnego pożyczania i uniknięcia pętli zadłużenia.

Definicje, które dobrze znać

  • Zdolność kredytowa klienta – to zdolność osoby ubiegającej się o kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej do terminowego płacenia zobowiązań. Na ocenę zdolności wpływa szereg czynników, w tym wysokość dochodów, źródła i systematyczność uzyskiwania dochodów, okres kredytowania, rodzaj i wysokość kredytu oraz rodzaj rat.

  • Historia kredytowa klienta – to dane zebrane w BIK na temat wszystkich zobowiązań oraz terminowości ich spłacania. Banki i instytucje pozabankowe mają dostęp do informacji związanych zarówno z aktualnymi kredytami, ratami za sprzęt czy poręczeniami, jak i tymi, które zostały już spłacone.

  • RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania – to całkowity koszt kredytu, jaki ponosi kredytobiorca. W kwocie tej uwzględnione są wszystkie dodatkowe koszty związane z zaciągnięciem zobowiązania, w tym ubezpieczenie czy prowizje.

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności – czy można uzyskać?

Wiele firm pożyczkowych udziela kredyty dla zadłużonych bez dobrej zdolności, a więc posiadających zadłużenia. Istotną kwestią są jednak dochody. Wykazanie ich w formie oświadczenia jest kluczowe podczas ubiegania się o kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. W przypadku długoterminowych najczęściej niezbędna jest osoba, która zostanie poręczycielem.

1https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwi5l_OWmcbiAhUO_CoKHc8XDKoQFjAAegQIBBAC&url=https%3A%2F%2Finteraktywnie.com%2Fdownload%2F91-pozyczki-w-internecie-2014&usg=AOvVaw1TgWn_UxfELdrm6NNj-IE8

You may also like...