Kredyt online dla zadłużonych – co zrobić, gdy bank nie chce udzielić zobowiązania?

szybka pożyczka onlineZbyt duża ilość pożyczek i kredytów online dla zadłużonych lub zaległości w spłacie to przeszkody w uzyskaniu zobowiązania w banku. Ocena ryzyka polegająca na sprawdzaniu baz, takich jak BIK czy KRD jasno pokazują historię płatnika. Jeśli jest negatywna, wnioskujący spotka się z odmową. W takiej sytuacji korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej, która przyjęła nieco inne procedury przy ocenie ryzyka związanego z udzieleniem pożyczki osobie zadłużonej.

Ustawa antylichwiarska z 2011 czyni oferty firm pożyczkowych bezpiecznymi

Czasy, kiedy pożyczanie od firm pożyczkowych ogarnięte było złą sławą, już minęły. Jednak całkiem niedawno obawy przed skorzystaniem z oferty miały miejsce często nie były one nieuzasadnione. Wiele instytucji pozabankowych wykorzystywało to, że ich działań nie obejmuje prawo, wskutek czego działali na niekorzyść nie tylko klientów, ale również tych firm pożyczkowych, które miały uczciwe oferty. Przełomem był rok 2011, w którym w życie weszła ustawa antylichwiarska, będącą ustawą o zmianie ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym o niektórych innych ustaw. Wprowadziła ona między innymi limit maksymalnych kosztów pozaodsetkowych, zwrot kosztów przed zawarciem umowy oraz maksymalne koszty odsetek za opóźnienie w spłacie. Od tej pory pożyczanie od firm pożyczkowych jest tak samo bezpieczne, co pożyczanie od banku.

Zalety kredytu online dla zadłużonych

  • Minimum formalności – firmy pożyczkowe wymagają jedynie dowód i oświadczenie o dochodach, jeśli kredyt online dla zadłużonych zaciągany jest na niewielką kwotę lub poręczyciela, gdy mowa o kredytach długoterminowych.

  • Bez sprawdzania baz – wiele firm pożyczkowych posiłkuje się wyłącznie informacjami uzyskanymi od wnioskującego. Jego historia kredytowa może nie mieć nic wspólnego z aktualną sytuacją.

You may also like...